Jmenuju se Johana...

..a kromě cestování, mých dvou psů, kávy, psaní a knih mě baví také moje práce. Svým klientům jsem průvodkyní světem financí a dlouhodobým parťákem na cestě k plnění jejich životních snů. Většinou mě potkáte s úsměvem na rtech, psími chlupy na oblečení a touhou alespoň jednomu člověku zlepšit den.

 

V mých článcích, na fotkách a v celém mém životě figurují tři další živé bytosti, bez kterých by tenhle blog nevznikl a bez kterých si hlavně svůj život neumím představit. Tenhle blog je tedy taky trochu jejich, proto mají níže vlastní medailonky 💚

A o tom všem a i o mnohém dalším jsem se rozhodla začít psát a sdílet to s Vámi! 

 

 

Nikolka...

... je moje partnerka. Ona je strůjcem toho, že se potkáváme na tomhle blogu - kdyby si mě před pár lety nevybrala, kdo ví, kde by mi dneska byl konec 🙂 

Přesto, že to se mnou není jednoduchý, Niki si mě ještě zatím nechává. Za to zřejmě vděčím její lehce flegmatické povaze a tomu, že hodně spí a tím načerpává energii na moje výmysly. 

Niki je můj fanoušek i ve chvílích, kdy ani já sama sobě nefandím, opora ve všem, co si vymyslím (pokud to není úplná blbost) a partnerka, jakou si možná někdy ani nezasloužím - to vše a mnohem více od roku 2017. 

 

Baileys...

... je pes plemene Bílý Švýcarský ovčák. Niki s oblibou říká, že je to mamánek - má mě hodně rád a já jeho. Baileysek je náš skvělý parťák od roku 2018. Jely jsme se na něj původně "jen podívat", ale když jako desetidenní miminko posral Nikolce ruku, bylo jasný, že je náš. 

Baileysek je nejlepší parťák, který se mnou bude dělat každou činnost, co mu vymyslím. Stejně jako já, je to strašný čuně a milovník luk a lesů. 

Dart...

...Dartan, Dortík, Dáreček - přidal se do naší smečky jako poslední a kdyby věděl, do čeho jde, možná by si tuto příležitost nechal ujít. Je to adopťáček z útulku, zachráněný z romské osady ze Slovenska, původu neznámého - vypadá jako velmi zdařilé spojení jezevčíka a bernského salašnického psa. Na krátkých nožičkách stačí všem našim bejkárnám a ani při fyzické aktivitě se nenechá zahanbit, i když k fyzické aktivitě má občas výhrady a radši by si vychutnal pohodlí gauče. 

Dartíčka jsme adoptovali (my dvě a Baileys) v říjnu roku 2020 jako uštěkaného, poměrně bázlivého a velmi hladového pejska. Dneska je z něj pořád hladový, ale veselý, hravý a odvážný pes, který se nebojí říct si o své místo v naší posteli.